Články

Publikujeme množstvo článkov odborného, vedeckého ale aj populárneho charakteru z oblasti znalectva a finančného manažmentu v domácich aj zahraničných médiách. V prípade akýchkoľvek otázok k jednotlivým článkom nás neváhajte osloviť.

Pre získanie aktuálneho prehľadu o našich nových článkoch odporúčame sledovať našu stránku  na Facebooku alebo naše profily na LinkedIn a Twitteri.

Články na portáli podnikajte.sk:

5.6.2018 – 7 najvýznamnejších zmien v zákone o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch od 1.7.2018 – V roku 2018 sa novelizoval Zákon o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch. Prinášame prehľad najvýznamnejších zmien, ktoré sa udiali v právnej norme upravujúcej činnosť týchto profesií.

26.11.2016 – TOP 10 svetových startupov – Ktoré start upy majú najvyššiu hodnotu? Prinášame rebríček desiatich svetových start upov, ktorým investori najviac veria.

4.10.2016 – Podnikateľskí anjeli investovali v roku 2015 v rámci Európy viac než 6 miliárd eur – Organizácia EBAN združujúca siete podnikateľských anjelov v rámci Európy zverejnila štatistiku o vývoji business angels investícií na európskom kontinente.

4.7.2016 – Elektronický denník znalca, tlmočníka a prekladateľa – Od 1.7.2016 majú znalci, tlmočníci a prekladatelia povinnosť zapisovať údaje do elektronického denníka. Prinášame prehľad toho najpodstatnejšieho, čo je v tejto súvislosti potrebné vedieť.

4.7.2016 – Zákon o (súdnych) znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch od 1.7.2016 – Zákon o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch sa v uplynulom období trikrát novelizoval. Prinášame Vám prehľad o tých najvýznamnejších zmien, ktoré sa udiali legislatíve upravujúcej činnosť týchto profesií.

20.3.2016 – Ako funguje štátna pomoc pre malé a stredné podniky (pomoc de minimis) – Podnikatelia majú možnosť získať rôzne druhy podpory pri rozbehu podnikania, či zamestnávania ľudí. Čo všetko pre malý podnik znamená prijatie štátnej pomoci? A ako porozumieť pojmom schéma štátnej pomoci či pomoc de minimis?

10.3.2016 – Malý, stredný alebo mikro podnik – veľkostné kritériá – Ako sa rozlišujú podniky podľa európskej klasifikácie? Načo by mal podnikateľ vedieť, do ktorej skupiny patrí?

18.2.2016 – Private equity a venture kapitálové fondy pôsobiace v SR – Potrebujete kapitál na rozbehnutie alebo rast vášho podnikania? Poradíme vám, na ktorých investorov sa môžete za týmto účelom obrátiť.

15.2.2016 – Ako prebieha rokovanie s investorom? – S čím sa môžete stretnúť, keď začnete zháňať financie pre váš podnikateľský projekt? Čo možno očakávať počas rokovania s investorom?

27.7.2015 – Čo je to start up? – V čom sa odlišuje start up od bežného začínajúceho podniku? Je vôbec medzi nimi nejaký rozdiel?

17.3.2015 – Výzvy a príležitosti v oblasti startupov pre rok 2015 – Ktoré globálne trendy prinesú nové biznisové príležitosti pre startupy a začínajúce firmy? Kde robia startupisti najčastejšie chyby? Aké startupy najviac lákajú investorov? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky boli obsahom Strategic Entrepreneurs Summit Slovakia.

10.2.2015 – 5 rád ku realizácii crowdfundingovej kampane – Rady pre Vaše úspešné podnikanie – na čo nezabudnúť pri realizácii crowdfundingovej kampane?

3.2.2015 – 10 tipov ako pripraviť úspešnú crowdfundingovú kampaň – Dobré rady pre Vaše podnikanie – na ktoré oblasti by ste mali klásť najväčší dôraz pri príprave crowdfundingovej kampane?

18.11.2014 – Aké faktory zvažovať pri výbere právnej formy podnikania? – Jedným z najdôležitejších právnych rozhodnutí pri štarte podnikania je výber právnej formy. Podľa akých kritérií sa orientovať, aby ste si vybrali správne?

28.10.2014 – Ako financovať nové podnikanie? – Aké možnosti má začínajúci podnikateľ pri získavaní finančných zdrojov potrebných na štart svojho podnikania?

12.10.2014 – Úspešné crowdfundingové kampane zo Slovenska – Ktorými projektmi chceli slovenskí podnikatelia upútať crowdfundingovú komunitu a aké boli ich výsledky?

18.9.2014 – Úspešné crowdfundingové kampane vo svete –  Ktorým projektom sa podarilo získať najviac finančných prostriedkov vďaka crowdfundingu?

11.7.2014 – Čo treba ohodnocovať pri zlučovaní firiem a ako sa to robí? – Problematika zlučovania spoločností a z nej vyplývajúce určenie reálnej hodnoty majetku a záväzkov.

7.7.2014 – Dotácie na zamestnávanie mladých ľudí – Štát podporuje firmy zamestnávajúce mladých ľudí, ktorí si nevedeli nájsť prácu. Prinášame tie najdôležitejšie informácie o uvedenej forme podpory.

23.6.2014 – Inovačný voucher – podporný nástroj pre Váš biznis – Rezort hospodárstva umožňuje firmám získať peniaze na inovácie prostredníctvom tzv. inovačných voucherov. Ako táto pomoc funguje?

10.6.2014 – Tri kroky ako zvýšiť hodnotu Vašej firmy – Pri rokovaniach o vstupe investora do Vašej firmy je potrebné vedieť, čo môže zvýšiť hodnotu Vašej firmy a umožní Vám získať čo najviac peňažných prostriedkov.

16.5.2014 –  Oplatilo sa Facebooku kúpiť WhatsApp? – Niekoľko postrehov na transakciu obrovských rozmerov – bola cena, ktorú zaplatil Facebook za WhatsApp, premrštená?

13.5.2014 – Ako určiť hodnotu firmy? – Poznať hodnotu podniku je potrebné predovšetkým v prípade kúpy alebo predaja. Ako sa vypočíta a čo na ňu vplýva?

19.4.2014 – Likvidita podniku a jej meranie – Likvidita je kľúčovou oblasťou, ktorá rozhoduje o tom, či podnik zotrvá na trhu. Ako sa meria?

17.4.2014 – Ako znalec vypočíta hodnotu podniku? – Stručná charakteristika metód stanovenia hodnoty podniku.

14.4.2014 – Znalecký posudok – Sumár dôležitejších skutočností, ktoré môžu podnikateľa zaujímať v súvislosti so znaleckým posudkom a znaleckou činnosťou spolu s najčastejšími prípadmi, pri ktorých podnikatelia potrebujú mať k dispozícii znalecký posudok.

12.4.2014 – Hodnota peňazí v čase – Euro získané dnes má väčšiu hodnotu než euro získané o rok. Prečo?

Ostatné články:

28.2.2014 – EVA ZERO – skutočná relatívna EVA – Predstavenie nášho vlastného návrhu relatívneho ukazovateľa vychádzajúceho z konceptu ekonomickej pridanej hodnoty (EVA). Odkaz na článok: Finančný manažér 1/2014 (str. 15 – 20, vydáva Slovenská asociácia podnikových finančníkov)